İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Canlı Destek

Aksaray Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Otel Tipi
Genel Özellikler
Aksaray Otelleri için toplam 1 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    10.0
    Mavi Otel Aksaray

    Mavi Otel Aksaray, merkezi konumu ile bir çok kişinin tercih ettiği otellerin başında gelmektedir. Hem İş, hemde tatil ...

    • Otopark
    • Sigara İçme Alanı
    • Toplantı Odası
    • COVID-19 Ek Önlemler
    10.0
    GÜLPERİ İ.

    Odaları temizliği benim için en önemli kriterdi neyse ki temizlik açısından hiç bir problem yaşamadım. Resepsiyon personeli çok ilgili ve güler yüzlüydü. Otel konum olarak merkezi bir yerde ulaşım rahat.

    Otopark sorunu dışında herşey güzeldi.

    Aksaray'da nereye gidilir ?

    Şehrin Güzelyurt ilçesinde bulunan peribacalarını görüp fotğraflar çektirebilirsiniz. Ayrıca aynı bölgede bulunan Selime Katedrali de görülecek yerler arasında. Antik Güzelyurt evleri ve güvercin kayası da gezilecek tarihi yerlerden. Anadolu beylikleri döneminden kalan Zinciriye Medresesi ve oldukça eski bir yerleşim birimi olan Saratlı Kırkgöz yeraltı şehri de görülmeye değecek yerlerden.Doğal güzellik olarak da ıhlara vadisi ve mansatır vadisini kesinlikle ziyaret etmelesiniz.

    Aksaray'dan hangi hediyelik alınır?

    Seyahatinizin sonunda sevdiklerinize hediye götürmek isterseniz pek çok seçeneğiyle Aksaray sizlerin şehir merkezine gelmenizi bekliyor.Aksaray köpük helvası ve Aksaray Saray helvası tatlı olarak alabilceğiniz hediyelikler. Merkez çarşıda bulabileceniz diğer ürünler ise;Gülağaç sele sepeti, Güzelyurt çinisi, Güzelyurt çömleği ve Taşpınar Halısıdır.

    Aksaray'a ne zaman gidilir?

    Orta iklim kuşağında bulunan Aksaray'da karasal iklimin etkisiyle kışlar çok soğuk ve kar yağızşlı geçer. Yazları ise çok kurak ve sıcak olur. İlkbahar'da yaşanan yağışlar ve karların erimesiyle birkilte heyelan ve toprak kaymaları görülebilir. Diğer aylara göre daha güzel hava şartları sunan sonbahar ayları aylarını tercih etmenizi öneriririz.

    Aksaray'da ne yenir?

    Orta Anadolu'da bulunan ve Türk mutfağına önemli lezzetler katan Aksaray'da pekçok lezzetli yemek sizleri bekliyor. Bunların en tanınmış olanları ise Aksaray tava ve Çiğleme. Bunların yanında yiyebileceğiniz pek çok yemek var. Bunları sıralarsak; soğanlama, kokina çorbası,erişte, bamya çorbası, kuskus pilavı ve mantarlı bulgur pilavıdır.

    Popüler Aksaray Bölgeleri