İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Destek Hattı

Çeşme Merkez Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Otel Tipi
Genel Özellikler
Spor Eğlence
Çocuklara Özel
Havuz / Plaj
Çeşme Merkez Otelleri için toplam 4 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    8.6
    Kamer Suites Hotel Çeşme

    Kamer Suites Hotel 2005 yılında Çeşme Merkezde inşa edilmiştir. Otel her yıl sizlerin rahatı ve konforu için yeniden düzenlenip ...

    • Kablosuz İnternet
    • Ücretsiz Kablosuz İnternet
    • İngilizce Bilen Çalışan
    • Personel Ateş Ölçümü
    9.3
    Pırıl Hotel Thermal Beauty & Spa

    Çeşme'nin gülen yüzü Pırıl Otel 2004 Temmuz ayında açılmıştır. İzmir Havalimanı'na 80 km uzaklıkta ve Çeşme'nin merkezine 500 ...

    • Sigara İçme Alanı
    • Rent A Car Hizmeti
    • Toplantı Salonu
    • Tek Bay Kabul Ediyor
    %20 İndirim
    1,250.00 TL
    1,000.00 TL
    9.4
    KUBİLAY K.

    Kemik ağrılarım için termale gidecektim bize en yakın oteli tercih ettik sağ olsunlar çok misafir perverlerdi her konuda yardımımıza koştular. Üç kızımla beraber kalabalık bir aile olduğumuz için normalde otelde kalmak bizim için zor olur ama buradaki aile süiti çok rahattı. Oda temizliğine de çok dikkat ediyorlar odaya girerken daha hissediliyor temizlik. akşam yemeklerini yediğimiz yer de çok güzeldi açık büfe imkanıyla her gün farklı şeyler yemiş olduk. Hamamdır saunadır her hizmetinden doya doya faydalandık. Konumu da çok iyi yerde kısmetse hep geliriz

    Havuzun yakınındaki masaların orası çok esiyordu üşüdük ama yazın öyle olmaz herhalde

    9.6
    Tepe Lodge By Dura

    Doğada izole bir tatil imkanı sunan Ege’nin popüler tatil adreslerinden Çeşme’de bulunan Tepe Lodge arklı dizaynı ve deniz ...

    • Kablosuz İnternet
    • Aile/Çocuk Dostu
    • Misafir Ateş Ölçümü
    • Tek Bay Kabul Ediyor
    750.00 TL
    6.5
    Seaside Villas Çeşme

    Seaside Villas Çeşme, İzmir Çeşme bölgesinde hizmet veren 5 yatak odalı villalardır. Villa içerisinde yemeklerinizi pişirip, yiyebileceğiniz mutfak ve ...

    502.00 TL

    Çeşme Merkez Otelleri

    Çeşme otelleri uluslararası kalite standartlarında olan bir turizm cenneti olarak karşımıza çıkmaktadır. İzmir ülkemiz açısından en önemli yerlerden biridir. Çeşme de hem İzmir için hem de ülkemiz için en önemli iç ve dış ticaret yerlerinden biridir. Çeşme civarından bol kaynak sularından ve zamanla artan suların aktığı çeşmelerden dolayı adına Çeşme denmiştir.

    Çeşme MerkezTam anlamıyla turizm cenneti olarak karşımıza çıkan Çeşme, dünyaya yayılmış olan bir bölgemizdir. Bu durum Çeşme’nin harika bir doğaya sahip olması ve çok sayıda kültürel yapıya ev sahipliği yapmasıyla mümkün olmaktadır. Üstelik Çeşme gezilecek yerler konusunda da son derece etkili bir bölge olarak dikkatleri üzerine çeker. Çeşme’de adını da aldığı çeşmelerden önemli olan birkaç tanesi şunlardır. 

    • Mehmet Kethüda Çeşmesi (17.yy)
    • Ahmetoğlu Hacı Memiş Ağa Çeşmesi (19.yy)
    • Hamaloğlu/ Hafize Rabia Hatun Çeşmesi (19.yy)
    • Şerif Ağazade Seyyidi Hasan Ağa Ailesi Hacı Salihe Çeşmesi (19.yy)
    • Kaymakam Sadık Bey Çeşmesi (19.yy)

    Çeşme, turizm açısından bu kadar aktif bir rol oynarken, en fazla otelin rağbet gördüğü merkezlerden birisidir. Çeşme otelleri bütün ziyaretçilerini en üst koşulda hizmet vermeyi amaçlar. Çeşme’de turizm sektörünün gelişmiş olmasının doğal sonucu olarak  bölgede son derece lüks otellerin de bulunduğu bilinmektedir.

    Çeşme, Yunan adalarını aratmamaktadır. Bu nedenle bu eşsiz güzelliği herkesin görmesini isteriz. Bu yoğun tatilin arasında Sakız Adalarına yakınlığından kaynaklanan damla sakızlı tatlardan gün içinde oldukça fazla karşılaşabilirsiniz.  Çeşme denizi, Ege’nin en güzel maviliklerini içinde barındıran, bir o kadar da sığ olmasından kaynaklı hem de yoğun rüzgarlardan kaynaklı sörf için birebirdir.

    Çeşme’den Yunan Adaları’na geçmek oldukça basittir. Çok yakın olması sayesinde tek bir gemi ve feribot seferiyle Yunan Adalarına geçebilmeniz mümkündür. Böylece unutulmaz bir tatil deneyimini yaşamanız mümkün olacaktır. Sevdiklerinizle güzel bir şekilde vakit geçirmeyi istediğiniz zaman Çeşme’nin harika fırsatlara ev sahipliği yaptığını ifade edebiliriz.

    Çeşme, eski bir Rum yerleşkesi olduğu için bu eşsiz Rum esintilerini bulmanız mümkün. Her sokağında farklı bir güzellik keşfedebilirsiniz. 12 İyon kentinden birisi olan Erythrae bu bölgede bulunur. Bu durum doğal güzelliklerle desteklenen tarihi kentlerin Çeşme’de kapsamlı bir şekilde gezilmesini de mümkün kılar.

    Çeşme Otel Fiyatları

    Hemen her bütçeye uygun bir şekilde otel bulabileceğiniz Çeşme otel fiyatları konusunda farklı seçeneklerin karşımıza çıktığı bir turizm cennetidir. Çeşme otel ücretleri değişiklik göstermektedir. Verilen hizmet, yıldız türü, bulunduğu bölge, merkeze yakınlık baz alındığında fiyatlar değişir. Kimi zaman en yoğun günlerde otel bulmak çok zor olabilir. Bu durumlarda pansiyonlar da mevcut. Ancak oteller hem hizmet bakımından hem de rahatlık bakımından çok daha fazla tercih edilir.

    Çeşme Gezilecek Yerler

    Çeşme otel bakımından oldukça yoğun bir bölgedir. Çünkü turizm ve tatil bakımından oldukça aktif olan bu bölgenin konaklamak için alanlara ihtiyacı vardır. Hem tatile hem de gezmeye gelen insanların bu kadar aktif bir bölgeyi tek günde gezmeleri oldukça zor olduğundan Çeşme otelleri pek çok sahilin yakınında, tarihi yerlerin yakınında ve gezilecek yerlerin yakınında bulunabilir.

    Özellikle Çeşme Marina, Çeşme Kalesi, Çeşme Müzesi, Kervansaray, Çeşme Çarşısı ve Aya Haralambos Kilisesi bölgenin gezilecek yerleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca Çeşme gezilecek yerler gündeme geldiği zaman Alaçatı ve Ilıca harika fırsatların adresi konumunda yer almaktadır. Bu iki bölgede çok sayıda turistik otel de bulunmaktadır.

    Günümüz itibariyle Erythrai Antik Kenti, Aquente Warmpool, QuenteBeach, Breeze Beach, Germiyan Köyü Otantik Ev ve The Beach of Momo en çok ziyaretçi çeken bölgeler arasında yer alıyor. Yine Kocakarı Plajı, Ayayorgi Koyu, Cove, Yuzu Beach, Sole&more Buradan Ovacık, Deveci Bağları, BeforeSunset,  Behome Beach, Delikli Koy, Altınkum Halk Plajı, Çeşmeköy, Urla, Karaburun, Sığacık ve Sakız Adası da bölgenin gezilecek yerlerindendir.

    Çeşme Kalesi

    Çeşme 1472 ve 1501 yılında Venedikliler tarafından aldığı saldırılara korunmak amaçlı 1508 yılında II. Bayezid döneminde inşa edilen kaledir.

    Çeşme Müzesi

    1965 yılında silah müzesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Sonrasında bu eşyaların zaman içinde paslanması nedeniyle bu eşyalar gönderilmiştir. 1984 yılında genel amaçla düzenlendikten sonra tekrar kullanılmaya devam etmiştir.

    Aya Haralambos Kilisesi

    Aya Haralambos Kilisesi 1832 yılında Rum Ortodoks İbadethanesi olarak inşa edilmiştir. 2012 yılında restore edildikten sonra Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmetine devam etmiştir.

    Alaçatı

    Çeşme’ye bağlı bir mahalledir. Rüzgar sörfüne elverişli olmasıyla bilinmektedir. Alaçatı bölgesinde çok sayıda otel bulunmaktadır. Yine Alaçatı’nın doğal güzellik anlamında büyüleyici bir atmosfere sahip olduğunu ifade etmek de mümkün olmaktadır.

    Ilıca

    Çeşme’ye bağlı bir mahalledir. Ilıca denizinin içinde dünya üzerinde hiç görülmeyen kaplıcaya sahiptir. Ilıca Koyu’nda 250’den fazla sıcak su kaynağı bulunmaktadır. Ilıca ünü dünya geneline yayılmış olan bir turizm beldesi olarak oldukça popülerdir.

    Aquente Warmpool

    Ilık denizi ve sıcak suyuyla oldukça eğlenceli bir beachtir.  Ayrıca Quente Beach, Before Sunset, Behome Beach ile Breeze Beach de bölgenin sevilen yerlerindedir. Yine Cove, Sole&More Yuzu Beach The Beach of Momo, Çeşme’de yer alan en güzel beachler arasında yer almaktadır.

    Kocakarı Plajı

    Kocakarı plajının suyu diğer plajlara nazaran daha serindir. Denizi yer yer kum yer yer taşlıktır. Su seviyesi sığdır. Bundan dolayı Kocakarı Plajı son zamanların gözde plajları arasında yer almaktadır.

    Delikli Koy

     Diğer koylara kıyasla biraz daha serin olan bu plaj, denizinin dibi tamamen çakıl taşlarıyla kaplıdır. Harika bir atmosfere sahip olan bu koy ziyaretçilerin ilgisini de çekmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında Çeşme otelleri ve gezilecek yerleri konusunda son derece popüler bir tatil cenneti olarak karşımıza çıkmaktadır.

    Son Rezervasyonlar