İletişim : 0232 418 06 22
Tatildenince Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13172 KAYIT OL
Mobil Menu
Whatsapp Destek Hattı
Fırsatlar ve İndirimler
 • Online rezervasyona özel ekstra indirim.
Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti

Çıldır Gölü Konağı

Sazlısu Köyü Yolu, 75402 Sazlısu/Çıldır/Ardahan
Rezervasyon : 0 (850) 466-0877
2 Yetişkin
0 Çocuk
Suit Oda
Suit Oda yaklaşık olarak 25 metrekare büyüklüğündedir ve maksimum 2 yetişkin konaklamasına uygundur. Oda Özellikleri; Banyo, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Terlik, Tuvalet, Ücretsiz Banyo Malzemesi, Havlu Seti, Banyoda Telefon, Gardırop/Dolap, Halı Kaplı Zemin, Klima, Makyaj Masası, Bahçe Manzarası, Dağ Manzarası, Manzara, Led TV, İnternet, Kablosuz İnternet, Çalar Saat, Elektrikli Su Isıtıcısı, Minibar, Çay/Kahve Makinesi, şeklindedir.
Standart Oda
Standart Oda yaklaşık olarak 22 metrekare büyüklüğündedir ve maksimum 3 yetişkin konaklamasına uygundur. Oda Özellikleri; Banyo, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Terlik, Tuvalet, Ücretsiz Banyo Malzemesi, Havlu Seti, Banyoda Telefon, Gardırop/Dolap, Halı Kaplı Zemin, Klima, Makyaj Masası, Bahçe Manzarası, Dağ Manzarası, Manzara, Led TV, İnternet, Kablosuz İnternet, Çalar Saat, Elektrikli Su Isıtıcısı, Minibar, Çay/Kahve Makinesi, şeklindedir.

Çıldır Gölü Konağı Hakkında Genel Bilgiler

Çıldır Gölü Konağı doğa ile iç içe dekorasyonu ve mimari yapısı ile tarih sayfalarında yaşıyormuş gibi hissetmenize olanak sağlıyor. Otel Çıldır’ın çevre dağlarındaki kayalar kullanılarak taş örme olarak yapılmıştır. 15 dönüm arazi üzerine kurulmuş konak, ek bina, tandır evi, köyden birebir  taşınmış dede -baba evi, toplantı salonu, arılık, taş kesme atölyesi ve yeşil alanları kapsar. Otelde her ihtiyaca göre dizayn edilen odalarda birbirinden farklı oda tipleri bulunuyor. Ana binasında sekiz tek kişilik oda ile dört süit bulunmaktadır. Ek binada ise 28 tane çift kişilik oda mevcuttur. Odaların tamamında Banyo, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Terlik, Tuvalet, Ücretsiz Banyo Malzemesi, Havlu Seti, Banyoda Telefon, Gardırop/Dolap, Halı Kaplı Zemin, Klima, Makyaj Masası, Led TV, İnternet, Kablosuz İnternet, Elektrikli Su Isıtıcısı, Minibar, Çay/Kahve Makinesi bulunmaktadır. Çıldır Gölü Konağı misafirlerine kahvaltı dahil hizmet vermektedir. Görülmeye değer otantik restoran misafirlere, sabahları serpme veya açık büfe kahvaltı imkânı sunuyor. Kahvaltılarda, konağın bahçesindeki arı kovanlarından elde edilen doğal balı kullanan otelde yerin altına kazılarak yapılan Anadolu’ya özgü bir tandır fırın bulunmaktadır. Ayrıca günün farklı saatlerinde yöreye özgü pek çok lezzeti bu restoranda tadabilmeniz mümkündür. Tandır evinin yanı başında yöreye özgü 200 yıl önce kullanılan yekpare taş üzerine kurulmuş ocak adı verilen barbeküye benzeyen küçük yapı üzerinde ızgara yapabilirsiniz. Çıldır Gölü Konağı'nda yemyeşil alanda doğa harikası konumda konaklamanız boyunca hem tesis için de hem de çevre yerlerde tatilin tadına doyamayacaksınız. Otelde şark köşesinin de olduğu salonda satranç, tavla gibi oyunlar, dijital piyano, kitaplık ve uydu televizyon da mevcuttur. Misafirler, salondaki masa veya şark köşesinde yemeklerini yiyebileceği gibi bazı geceler aşık atışmalarını seyretme şansına da sahip olacaktır. Toplantılarınızı yapabileceğiniz yüz yirmi kişilik salon, toplantı binasında ev sahipliği yapmaktadır. Barkovizyonlu yirmi kişilik salonda toplantılarınızı ve sunumlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Urartular, Persler, Makedonlar, Ermeniler, Selçuklular, Gürcüler, Moğollar, Ruslar ve nice Türk boyunun yaşadığı ve hükmettiği Kars ve Ardahan’da bu medeniyetlere ait bir çok eseri ziyaret edebilirsiniz. Çıldır Gölü Konağı Kars – Ardahan – Ani – Ahıska dörtgeninin tam ortasındaki Çıldır Gölü’ne 2 km., Kars Harakani Havalimanı'na ise sadece 100 km mesafede yer almaktadır. Çıldır Gölüne yürüme mesafesinde, Türkiye-Gürcistan sınır kapısından 10 km uzakta, Kars-Ardahan-Ani Harabeleri üçgeninin ortasında bulunuyor. Doğu’nun uçsuz bucaksız stepleri arasındaki 1959 metre rakımındaki Çıldır Gölü’ne yürüyebilir, bisiklet sürebilir veya araba ile ulaşabilirsiniz. Yine konağımızdan 7 km uzaklıktaki Şeytan Kalesi ise efsanelerden çıkmış edası ile keşfedilmeyi beklemektedir.

Çıldır Gölü Konağı Konaklama Bilgileri

Çıldır Gölü Konağı her ihtiyaca göre dizayn edilen odalarda birbirinden farklı oda tipleri bulunuyor. Ana binasında sekiz tek kişilik oda ile dört süit bulunmaktadır. Ek binada ise 28 tane çift kişilik oda mevcuttur. Odaların tamamında Banyo, Duş, Saç Kurutma Makinesi, Terlik, Tuvalet, Ücretsiz Banyo Malzemesi, Havlu Seti, Banyoda Telefon, Gardırop/Dolap, Halı Kaplı Zemin, Klima, Makyaj Masası, Led TV, İnternet, Kablosuz İnternet, Elektrikli Su Isıtıcısı, Minibar, Çay/Kahve Makinesi bulunmaktadır. 

Çıldır Gölü Konağı Yeme İçme Konsepti

Çıldır Gölü Konağı misafirlerine kahvaltı dahil hizmet vermektedir. Görülmeye değer otantik restoran misafirlere, sabahları serpme veya açık büfe kahvaltı imkânı sunuyor. Kahvaltılarda, konağın bahçesindeki arı kovanlarından elde edilen doğal balı kullanan otelde yerin altına kazılarak yapılan Anadolu’ya özgü bir tandır fırın bulunmaktadır. Ayrıca günün farklı saatlerinde yöreye özgü pek çok lezzeti bu restoranda tadabilmeniz mümkündür. Tandır evinin yanı başında yöreye özgü 200 yıl önce kullanılan yekpare taş üzerine kurulmuş ocak adı verilen barbeküye benzeyen küçük yapı üzerinde ızgara yapabilirsiniz. 

Çıldır Gölü Konağı Yapılacak Aktiviteler

Çıldır Gölü Konağı'nda yemyeşil alanda doğa harikası konumda konaklamanız boyunca hem tesis için de hem de çevre yerlerde tatilin tadına doyamayacaksınız. Otelde şark köşesinin de olduğu salonda satranç, tavla gibi oyunlar, dijital piyano, kitaplık ve uydu televizyon da mevcuttur. Misafirler, salondaki masa veya şark köşesinde yemeklerini yiyebileceği gibi bazı geceler aşık atışmalarını seyretme şansına da sahip olacaktır. Toplantılarınızı yapabileceğiniz yüz yirmi kişilik salon, toplantı binasında ev sahipliği yapmaktadır. Barkovizyonlu yirmi kişilik salonda toplantılarınızı ve sunumlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Urartular, Persler, Makedonlar, Ermeniler, Selçuklular, Gürcüler, Moğollar, Ruslar ve nice Türk boyunun yaşadığı ve hükmettiği Kars ve Ardahan’da bu medeniyetlere ait bir çok eseri ziyaret edebilirsiniz.

Çıldır Gölü Konağı Ulaşım ve Konumu

Çıldır Gölü Konağı Kars – Ardahan – Ani – Ahıska dörtgeninin tam ortasındaki Çıldır Gölü’ne 2 km., Kars Harakani Havalimanı'na ise sadece 100 km mesafede yer almaktadır. Çıldır Gölüne yürüme mesafesinde, Türkiye-Gürcistan sınır kapısından 10 km uzakta, Kars-Ardahan-Ani Harabeleri üçgeninin ortasında bulunuyor. Doğu’nun uçsuz bucaksız stepleri arasındaki 1959 metre rakımındaki Çıldır Gölü’ne yürüyebilir, bisiklet sürebilir veya araba ile ulaşabilirsiniz. Yine konağımızdan 7 km uzaklıktaki Şeytan Kalesi ise efsanelerden çıkmış edası ile keşfedilmeyi beklemektedir.

Çıldır Gölü Konağı Spa ve Wellness İmkanı

Çıldır Gölü Konağı'nda SPA / Wellness hizmetleri bulunmamaktadır. 

Çıldır Gölü Konağı Plaj ve Havuz Bilgisi

Çıldır Gölü Konağı'nda havuz ve plaj hizmetleri bulunmamaktadır.

Çıldır Gölü Konağı Balayı Çiftlerine Özel

Çıldır Gölü Konağı balayı çiftlerinin konaklaması için uygundur. Talep eden misafirlere özel olarak oda süslemesi ve odaya kahvaltı servisi yapılmaktadır.

Çıldır Gölü Konağı Çocuklara Özel

Çıldır Gölü Konağı minik misafirlerin konaklaması için uygundur.  Tesiste 1 yaşına kadar olan bebekler ücretsizdir. Her bir oda için 6 yaşına kadar 1 çocuk ücretsizdir.

Otel Koşulları
Otopark
- Tesisde otopark mevcuttur.
İnternet
- Kablosuz internet
Evcil Hayvan
- Evcil hayvan kabul edilmiyor.
İnternet
- Ücretsiz Kablosuz İnternet
Ulaşım - Transfer
- Havaalanı Transferi
Covid-19 Önlemleri
- Düzenli Dezenfeksiyon
Check-in / Check-out
- Hızlı Check-in/Check-out
Check/in
- Hızlı Check-in
Ulaşım - Transfer
- Transfer Hizmeti
İnternet
- Ücretsiz İnternet
Check/out
- Hızlı Check-out
Tek Bay Konaklama
- Tesis tek bay konaklama kabul ediyor.
Otele Ait Kategoriler
Çıldır Gölü Konağı otopark hizmeti sunuyor mu?
Evet, Çıldır Gölü Konağı tesisinde otopark hizmeti sunulmaktadır. Misafirler, araçlarını güvenli bir şekilde park edebilirler.
Çıldır Gölü Konağı içinde teras var mı?
Evet, Çıldır Gölü Konağı tesisinde teras bulunmaktadır. Misafirler, terasta dinlenip manzaranın tadını çıkarabilirler.
Çıldır Gölü Konağı kablosuz Internet imkanı sunuyor mu?
Evet, Çıldır Gölü Konağı tesisinde kablosuz internet imkanı sunulmaktadır. Misafirlerimiz, tesis genelinde kolayca internete bağlanabilirler.
Çıldır Gölü Konağı 7/24 oda servisi hizmeti sunuyor mu?
Otelde 7/24 oda servisi hizmeti bulunmaktadır.
Çıldır Gölü Konağı sigara içme alanı sunuyor mu?
Evet, Çıldır Gölü Konağı tesisinde sigara içme alanı bulunmaktadır. Bu alanlar, sigara içmek isteyen misafirler için uygun bir ortam sağlar.
Çıldır Gölü Konağı tesis olanakları aileler ve çocuklar için yeterli mi?
Çıldır Gölü Konağı, çocuklara özel alanlar, yiyecekler, aile odaları ve aktiviteler sunarak aile ve çocuk dostu bir konaklama deneyimi sunuyor.
Çıldır Gölü Konağı içinde konferans salonu imkanı var mı?
Evet, Çıldır Gölü Konağı tesisinde konferans salonu bulunmaktadır. Bu modern ve donanımlı salon, iş toplantıları, konferanslar, seminerler ve diğer etkinlikler için ideal bir mekandır. Konuklar, ihtiyaçlarına göre düzenlenebilen geniş ve konforlu bir alanda profesyonel bir ortamda etkinliklerini gerçekleştirebilirler.
Çıldır Gölü Konağı içinde toplantı odası var mı?
Evet, Çıldır Gölü Konağı tesisinde toplantı odası bulunmaktadır. Bu odalar, iş toplantıları veya etkinlikleri düzenlemek isteyen misafirler için uygundur.
Çıldır Gölü Konağı bünyesinde yabancı dil bilen çalışanlar mevcut mu?
Evet, Çıldır Gölü Konağı tesisinde yabancı dil bilen çalışanlar mevcuttur. Bu, uluslararası misafirlerin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verilmesini sağlar.
Çıldır Gölü Konağı Özellikleri
Genel Özelikler
 • Bahçe
 • Otopark
 • Teras
 • Kablosuz İnternet
 • 7/24 Oda Servisi
 • Çamaşırhane
 • Ütü Hizmeti
 • Sigara İçme Alanı
 • Aile/Çocuk Dostu
 • Konferans Salonu
 • Toplantı Odası
 • Evcil Hayvan Kabul Edilmiyor
 • Bavul Depolama
 • Yabancı Dil Bilen Çalışan
 • Gazete
 • Hediyelik Eşya Dükkanı
 • Tur Asistanı
 • Veranda
 • Resepsiyon
 • Kasa
 • Konsiyerj Hizmetleri
 • Kuru Temizleme
 • Uyandırma Servisi
 • Cafe
 • Ücretsiz Kablosuz İnternet
 • Havaalanı Transferi
 • Taksi Çağırma
 • Türkçe Bilen Çalışan
 • Fax
 • Toplantı Salonu
 • Personel Ateş Ölçümü
 • Dezenfeksiyon Önlemleri
 • COVID-19 Ek Önlemler
 • Lobide Televizyon
 • Gelin Suiti
 • Fotokopi Makinesi
 • Bilet Yardımı
 • Hızlı Check-in/Check-out
 • Hızlı Check-in
 • Etkinlik Alanı
 • Radyo
 • İnternet Erişimi
 • Sigara İçilmeyen Alan
 • Transfer Hizmeti
 • Ücretsiz İnternet
 • Yangın Söndürücü
 • Restorana Tekerlekli Sandalye Erişimi
 • Tekerlekli Sandalye ile Erişilebilir
 • Eğlence
 • Pantolon Ütüsü
 • İnternet
 • Bara Tekerlekli Sandalye Erişimi
 • Hızlı Check-out
 • Engelli Dostu Tuvalet
 • Mescit
 • Tek Bay Kabul Ediyor
Oda Özellikleri
 • Kablo / Uydu Yayın
 • Merkezi Isıtma
 • Minibar
 • Özel Banyo
 • Odada Kablosuz İnternet
 • Banyo
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Telefon
 • Banyo Malzemeleri
 • Odada Kasa
 • Lcd / Plazma TV
 • Balkon / Teras
 • Klima
 • Çalışma Masası
 • Şişe Su
 • Bebek Yatağı / Beşik
 • Sigara İçilen Oda
 • Sigara İçilmeyen Oda
 • Halı
 • Parke
 • Ara Kapılı Oda
 • Duşakabin
 • Çay / Kahve
 • Su Isıtıcı
 • TV
 • Nevresim
 • Terlik
 • Aile Odası
 • Gardırop / Dolap
 • Tuvalet Malzemeleri
 • Ses Geçirmez Odalar
 • Sineklik
 • Ütü
 • Ütü Masası
 • Vip Oda Hizmetleri
 • Kilitli Dolap
 • Ütü ve Ütü Masası
 • Odaya Kahvaltı
 • Ayakkabı Parlatıcı
 • Kurutucu
 • Alarm Saati
 • Ara Bağlantılı Odalar
 • Alerjisiz Odalar
 • Müzik Sistemi
 • Elbise Askısı
 • Duman Dedektörü
Aktiviteler
 • Kütüphane
 • Safari Turu
 • Canlı Müzik
 • Binicilik
 • Doğa Yürüyüşü
 • Etkinlikler için Uygun
Yiyecek & İçecek
 • Bar
 • Lobide Kahve / Çay Servisi
 • A La Carte Restaurant
 • Restaurant
 • Oda Servisi
 • Türk Restaurantı
 • Açık Büfe Restaurant
 • Şişelenmiş Su
 • Kahvaltı
 • Kahve Makinesi
 • Barbekü
 • Büfe Kahvaltısı
Genel Bilgilendirme

Tatildenince sunmuş olduğu konum, harita ve genel özellik bilgilerini, misafirleri mümkün olduğunca çok aydınlatmak için sunmaktadır. Sunmuş olduğu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluk kabul etmemektedir. Tesis ile ilgili tam, eksiksiz ve güncel bilgileri elde etmek için tesis ile iletişime geçmek tamamen konaklayacak olan kişinin sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi konaklamayı yapacak olan kişilerin tüm bilgilerini eksiksiz olarak girmek zorundadır. Girilen kişi ve iletişim bilgilerinin doğruluğu tamamen rezervasyonu yaptıran kişinin sorumluluğundadır.

Covid-19 salgını kapsamında çıkartımış olan genelgeler ile tesisin genel bilgiler içerisinde sunmuş olduğu hizmetler ya da kullanım alanları belirli kısıtlamalara maruz kalmış olabilir. Bazı hizmetler ise tamamen ya da kısmen kaldırılmış olabilir.

Tesise rezervasyon yaptıran tüm misafirler, Sağlık Bakanlığını, tesisin bağlı bulunduğu bölgeye ait il hıfsısaha müdürlüklerinin ve diğer ilgili kurumların koymuş oldukları ve tesis özelinde farklılık gösterebilen tüm sağlık kurallarına uymak zorundadırlar. Tesis girişlerinde kendilerinden talep edilen HES kodlarını vermek zorundadırlar. Bu kapsamda belirtilen önlemlere uymayan misafirlerin rezervasyonları tek tarafılı olarak iptal edilebileceği gibi ayrıca kendilerine sunulacak bazı hizmetleri de alamayabilirler. Misafirlerin belirtilen bu kurallara uymamaları durumunda karşılaşabilecekleri olumsuz durum ya da cezai yaptırımlardan tesis ya da tatildenince sorumlu değildir.
Konaklama yapmak için tesise gelen misafirler resepsiyonda doldurdukları check-in belgelerinde kendilerinen istenilen;

 • Ad Soyad
 • Tc Kimlik Numarası
 • Telefon Numarası
 • İletişim Adresi
 • Hes Kodu

ve buna benzer diğer bilgileri eksiksiz olarak vermek ile sorumludur. Bu bilgilerden bir veya birkaçının eksik olması durumunda tesis misafirin rezervasyonu olsa dahi var olan rezervasyonu iptal edebilir ya da izolasyon odası vb farklı bir çözüm üreterek rezervasyon değişikliği yapabilir.

Rezervasyon giriş tarihinde sağlık problemi olan ya da Covid-19 belirtileri olduğuna dair şüphesi bulunan misafirler, tesis girişi yapmadan önce sağlık kuruluşlarına başvuru yapmak zorundadır. Covid-19 nedeniyle konaklayan misafirlerin uğrayabilecekleri ya da sebep olacakları zararlardan tamamen konaklayan misafirler sorumludur. Bu durumdan dolayı Tatildenince hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.