İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu

Gümüşhane Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Otel Tipi
Genel Özellikler
Spor Eğlence
Havuz / Plaj
Gümüşhane Otelleri için toplam 9 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    Gümüşhane'ye ne zaman gidilir ?

    Gümüşhane'nin kıyıya yakın kuzey kısımları genel olarak ılıman bir iklime sahipti. Ancak güney kısmı doğu anadolu bölgesinden etkilenmektedir. Burada kışlar çok sert geçer. Eğer kayak turizmi için Gümüşhane'yi ziyaret ediyorsanız, kış ayları bunun için çok ideal. Ancak tatillerinizde soğuğa pek yer yoksa yılın 12 ayı kıyı kesimleri tatil için değerlendirebilirsiniz.

    Gümüşhane'den hediyelik ne alınır ?

    Karadeniz iklimi altındaki tüm iller gibi Gümüşhane'de  de fındık yetişmektedir. Tatilin sonuna geldiğinizde sevdiklerinize hediyelik götürmek isterseniz fındık çok iyi bir seçim olabilir. Bunun yanında, kuşburnu çayı, kuşburnu, kuşburnu marmeladıi ve kuşburnu suyu da götürbileceğiniz hediyelikerl arasında.

    Gümüşhane'de ne yenir ?

    Mutfağında pek çok lezzetli yemek ve tatlıyı barındıran Gümüşhane genel olarak Karadeniz bölgesindeki illerle benzer yemek alışkanlıklarına sahiptir. Bu yemeklerden bazıları ise şöyledir, mantı çorbası, un herlesi çorbası, gendirme pilavı, kartol yahnisi. evelik dolması, borani, fıtfıt haşılı, pancar kavurması, siron, fırın erişte, lemis, pağla denilisi, kete asude kuymağı, kara helva, fışkıl tatlısı, köme, herle, gaysefe ve pestil.

    Gümüşhane'de nereye gidilir ?

    Doğal güzellikleri ve doğal kaynakları açısından Gümüşhane doğa sporlarıyla uğarşan turistlerin buluşma noktası haline gelmiştir. Gümüşhane'de bulunan doğal güzellikleri sıralarsak, Tomara şelalesi tabiat parkı, Artabel gölleri tabiat parkı, Torul, Karaca mağarası, Kimni gölü tabiat parkı, İkizevler kent müzesi, Kov kalesi, Örümcek ormanı tabiatı koruma alanı ve Taşköprü yaylasını en ön sıraya yazmak hiç de yanlış olmaz.

    Popüler Gümüşhane Bölgeleri

    Gümüşhane Otelleri

    Sizler için Gümüşhane seyahatinizde gezip görebileceğiniz ve hoş zaman geçirebileceğiniz yerler ile ilgili hazırlık yapıyoruz. Yukarıdaki kısımdan Gümüşhane Otelleri hakkında detaylı bilgileri bulabilir ve en uygun fiyatlar ile online rezervasyon yapabilirsiniz.

    Gezilecek yerler, ulaşım, eğlence hayatı ve Gümüşhane ile ilgili önemli bilgiler için hazırlanmakta olan sayfamızı daha sonra tekrar ziyaret edebilirsiniz.

    Son Rezervasyonlar