İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Canlı Destek

Kastamonu Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Otel Tipi
Genel Özellikler
Spor Eğlence
Çocuklara Özel
Havuz / Plaj
Kastamonu Otelleri için toplam 1 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    10.0
    Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort

    Ferko tarafından Ilgaz Dağı’nda inşa edilen ve 1750 metrede misafirlerini ağırlayan Ferko Ilgaz Mountain Hotel&Resort, 261 oda ve ...

    • Asansör
    • 7/24 Oda Servisi
    • Havaalanı Transferi
    • Ücretsiz İnternet
    10.0
    TUFAN V.

    Ilgaz bölgesinde tercih edilecek en iyi otellerden bir tanesi. Odaların oldukça temiz ve ferah olması, ayrıca personellerin ilgilisi bizi oldukça memnun etti.

    Yemek çeşitliliği arttırılabilir.

    Kastamonu'dan hediyelik ne getirilir ?

    Kültürel mirasını hala koruyan illerimizden olan Kastamonu'da pek çok hediyelik eşya bulunmakta.Bunlardan bazıları ise şöyle, Cide sarı yazma, çekme helva, evrenye bıçağı, ihsangazi siyez bulguru, Kastamonu simidi, pastırma, pınar bebek, sarımsak, şimşir kaşık ve tosya çakısıdır. Kastamonu seyahatiniz sonunda sevdiklerinize hediyelikler almayı unutmayın. 

    Kastamonu'ya ne zaman gidilir ?

    İlkbahar ve sonbahar aylarındaki ılıman iklim koşulları sebebiyle eğer, tarihi geziler ve inanç gezilerine çıkacaksanız size o aylarda Kastamonu'yu ziayret etmenizi öneririz. Yaz aylarında ise Kanyon ve deniz turizmi için çok daha ideal hava koşullarına sahip olan Kastamonu daha çok bahar aylarında ziyarte ediliyor. Siz yine de seyahatinizi planlamadan önce hava durumuna bakmayı unutmayın.

    Kastamonu'da nereye gidilir ?

    Tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan Kastamonu'da doğal güzellikleri de görmek mümkün. Kastamonu'da gezip görebileceğiniz yerler ise şu şekilde sıralanabilir, Ilıca şelalesi, Hz.Pir Şeyh Şaban-i Veli Külliyesi, Kastamonu müzesi, Valla kanyonu seyir terası, Kastamonu kalesi, Kasaba Köyü Mahmut Bey Camii, Kastamonu saat kulesi, Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi ve Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi.

    Kastamonu'da ne yenir ?

    800 den fazla yemek çeşidine sahip Kastamonu, yemek zevkine düşkün herkesi lezzetlerin tattırmak için bekliyor. Bu lezzetler ise şu şekilde, etli ekmek, bandurma, pataes paçası, ekşili pilav, püryan kuyu kebabı, simit tiridi, çekme helva, inebolu simidi, siyez bulgur pilavı, Kastamonu pastırması, cırık tatlısı, kaşık helvası, mıklama, üryan eriği hoşafı ve incir dolmasıdır.