İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Canlı Destek

Kütahya Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Otel Tipi
Genel Özellikler
Spor Eğlence
Çocuklara Özel
Havuz / Plaj
Kütahya Otelleri için toplam 1 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    9.8
    Emet Thermal Resort Spa

    97.000m²’lik alana kurulu Emet Thermal Resort Spa 123 oda ile hizmet vermektedir. Botanik park içerisinde yer alan tesis, sağlık ...

    • Yabancı Dil Bilen Çalışan
    • Türkçe Bilen Çalışan
    • Temassız Check-in/Check-out
    • Tek Bay Kabul Ediyor
    9.5
    MAHMUT D.

    Yemekleri ve tatlıları hem çok güzel hem de çok çeşitti.çok sayıda havuzlarının ve hanamlarının olması çok güzel.Gerçekten tatil yapılması gereken yerlerden biri ve otelidir.

    Odalar eski yapıda ve hala tüplü tvler kullanılmaktadır.Bunlar da değiştirlirse daha güzel olacaktır.

    Kütahya'dan hediyelik ne getirilir ?

    Yöresel kültüre sıkı sıkıya bağlı, aldığı kültürel mirası çok iyi korumuş olan Kütahya'da, tatilinizin sonunda sevdiklerinize götürebileceğiniz birbirnden güzel pek çok hediyelik eşya ve yiyecek bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise şöyledir, çini, haşhaşlı pide, leblebi, porselen, Simav göl fasülyesi, yöresel giyim ve el nakışıdır. 

    Kütahya'da nereye gidilir ?

    Bulunduğu konum bakımdan hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle her yıl binlerce turisti kendine çekmeyi başaran Kütahya'da gezilip görülebilcek pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise şöyledir, Aizanoi Antik kenti, Dumlupınar Şehitliği, Kütahya Ulu Camii, Macar evi müzesi, Kütahya Kalesi, Hayme Ana türbesi, çini müzesi, Germiyan sokağı, Arkeoloji Müzesi, Çamlıca tabiat parkı veÇinili Camii'dir.

     

    Kütahya'ya ne zaman gidilir ?

    Karasal iklimin etkisinde bulunan Kütahya'da kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Yazları şehrin yüksek kısımlarında esen kuzey rüzgarları sayesinde hava sıcaklığı 20 derecelerde seyreder. Yine de Kütahya'yı ziyaret etmek için en uygun zman bahar aylarıdır. Seyahatinizi planlamadan önce hava durumuna göz atmayı unutmayınız.

    Kütahya'da ne yenir ?

    Kütahya seyahatinizin sonunda bu güzel ilimizden dönerken unutamayacağınız şeylerden birisi de yemekleri olacaktır. Bu yemeklerden bazıları ise şöyledir, cimcik, küp kebabı, sini mantısı, tosunum böreği, ılıbada çorbası, ıspanaklı şibit, haşhaşlı gözleme, sıkıcık çorbası, gökçümen hamursuzu, sütlü incir tatlısı, şibitli tavuk tiridi, yufka tatlısı, hekmane erik hoşafı, Kütahya usulü güveç ve kızılcık tarhanasıdır.