İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Canlı Destek

Maslak Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Maslak Otelleri için toplam 0 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı

    Maslak Otelleri

    İş ve alışveriş merkezleri ve yakın çevresindeki gezilecek yerleri ile Maslak otelleri İstanbul’da geçici süreler ile gezmek için veya iş amacı ile gelen konuklara hizmet sunmaktadır. Güvenlik sorunu bulunmayan semte Nişantaşı Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Atlas Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi yakındır. Ulaşım sorunu yoktur. Çok sayıda otobüs dışında metro güzergâhındadır.

    İstanbul Maslak OtelleriSarıyer’de bulunan semt uygun fiyatları ile her bütçeye uygun konaklama olasılığı sunmaktadır. Eski yazlık evleri ve sahilde akşam yemek olanağı ile büyük hoşlukları yaşamınıza katabilir. Özellikle Rumeli Hisarına yakın mekânlarda keyifli yemekler yiyebilirsiniz. Doğa ile iç içe bir zaman dilimi yaşayabilirsiniz.

    Maslak Otel Fiyatları

    Konaklamalar için Maslak en iyi otel olanakları birçok kişiyi çekmektedir. Ailecek ya da iş amacıyla tek kalabileceğiniz ve sizin konaklama ihtiyacınızı mükemmel karşılayacak şekilde elit bir hizmeti farklı ücretlerde alabilmektesiniz.

    İşleriniz semt dâhilinde ise sorunsuz ve zaman kaybetmeden halledebilirsiniz. Gerekirse toplu taşıma araçlarını kullanarak, gerekirse özel araç kullanarak her yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca çevredeki gezilmesi gerekli yerleri gezerek bitiremeyebilirsiniz. Ancak Maslak otel fiyatları ve karşılığında aldığınız hizmetten memnuniyetiniz ile yeni konaklamalar planlayacağınıza eminiz.

    Maslak Gezilecek Yerler

    Mutlaka Maslak çevresindeki gezilecek yerleri ziyaret etmeden ayrılmamanızı ısrar ile öneriyoruz. Alışveriş gereksinimlerinizi de karşılayabileceğiniz büyük mekânlar bulunan semtte ziyaret edebileceğiniz doğal güzellikler, tarihi yerler ve müzeler bulunuyor.

    İstinye Park

    Güzel bir alışveriş merkezi olan alanda park yeri, engelli park alanı ve vale hizmeti mevcuttur. Yemek yeme olanağı da bulabilirsiniz.

    Köprüler

    Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Köprüleri ile mühendislik dehasının doğa ile birleşip görsel şölen sunulduğu bir yerdir. Mutlaka görmelisiniz.

    Elgiz Müzesi

    2000 metre kare üzerine inşa edilmiştir. Modern sanatlar müzesidir. Birçok genç sanatçının eserlerine yer verilmektedir. Çağdaş sanatın gelişmesine katkı amacı ile kurulmuştur. Sanatseverlerin ilgi odağıdır.

    Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi

    Otomobil meraklıları tarafından mutlaka gezilmelidir. 1926 Ford’dan, 1949 model Allis-Chalmers traktöre kadar birçok aracı bir arada görebilirsiniz. Ayrıca mekânın aydınlatılması amacı ile kullanılan klasik neon panolar, eski benzin pompaları, eski reklam panoları da sergilenmektedir. Aynı zamanda toplantı, yemek ve çeşitli etkinlikler için salonlar da bulunmaktadır.

    Rumeli Hisarı

    Boğazın en dar noktasına yapılmıştır. Geçmişte kışla, hapishane, açık hava tiyatrosu olarak da kullanılmıştır. Çok güzel bir açıdan İstanbul manzarası buradan izlenebilir. Yakın yerlerde restoran ve kafeler bulunur. Güzel bir zaman geçirilebilir.

    Atatürk Arboretum

    Hafta içi açıktır. 296 dönümlük bu botanik bahçesi çok iyi korunmuştur. İçinde bir göl de bulunmaktadır. İspanya köknarları, Meksika ve Amerikan meşeleri, Amerikan lale ağaçları yanı sıra sayısız bitki türleri ve kuş çeşitleri yaşamaktadır. Gezilmesi yaklaşık 2 saat alır. Piknik yasaktır.

    Belgrad Ormanı

    6 km’lik koşu parkuru, piknik alanları, egzersiz aletleri, küçük göller bulunmaktadır. Kuş gözlemlenebilecek, doğa yürüyüşüne uygun, birçok hayvan ve bitkinin yaşadığı doğal bir ortamdır. 2000 üzerinde bitki türü yaşar. Aynı zamanda Bizans döneminden kalma su rezervlerinin de bulunduğu bir alandır.

    Emirgan Korusu

    Maslak’a kadar gelip enfes görünümü ile Emirgan Korusunu ziyaret etmemek olmaz. Deniz kıyısı ile birleşen koru çok doğal bir güzellik sunmaktadır. Şehirde böyle huzurlu bir dünya bulmaktan, Boğaz’ı izlemekten, kitabınızı sessiz bir ortamda okumaktan keyif alacaksınız. Serpme kahvaltı yiyebilirsiniz. Hafta sonları açık büfe de bulabilirsiniz.

    Kilyos

    İstanbul Maslak yakınında bulunan bir cennet köşe de Kilyos ve plajlarıdır. Deniz sörfü yapma ve uçurtma uçurma aktiviteleri için uygun bir alandır. Motosiklet yarışları da yapılmaktadır. İstanbul hediyeliklerini Kilyos’taki satış yerlerinden alabilirsiniz. Tarihi Kilyos Kalesini görme fırsatınız olacaktır. Kır lokantaları ve piknik alanları mevcuttur. Deniz, kum ve denizin bir alanda olduğu yerde, günü birlik deniz keyfi yapabilirsiniz. Halk plajları ücretsiz olup aynı zamanda özel plaj ve beachlerde bulunmaktadır.

    Rumeli Feneri

    Maslak’ta konaklayıp yakınlarındaki bir balıkçı köyü olan Rumeli Feneri mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Fener Kırım Savaşında Fransızlar tarafından yapılmıştır. Kalesini ise Cenevizli İtalyanlar yapmıştır. Aynı zamanda 13 yüzyıl eserlerinden olan Sarı Saltuk Hz. Türbesi de bir derviş türbesidir.

    Garipçe Köyü

    Maslak’ın bağlı olduğu Sarıyer ilçesinde görülmesi gerekli bir köydür. 600 kişi civarında nüfusu vardır. Köyün tepesinde 15. yüzyıldan kalma bir kale bulunmaktadır. Nefis balık yemekleri yiyebileceğiniz bir de lokanta vardır. Mutlaka köyün çevresinde bir yürüyüş yapmanız önerilmektedir.

    Hacıosman Korusu

    250 dönümlük İstanbul belediyesine ait bir parktır. Doğa yürüyüşleri ve orman ortamında temiz hava almak olasıdır. Sessizlik ve doğayı bir arada bulacağınız nadir alanlardan biri olan Hacıosman Korusu huzurlu bir zaman dilimi yaşamak için ideal bir ortamdır.

    Maslak Kasırları

    2. Mahmut Döneminde yapılmıştır. Üç ana bölümden oluşmaktadır. Av köşkü olarak inşa edilip dinlenmek amacı ile de kullanılmıştır. Giriş ücretlidir. Pazartesi ve Perşembe günleri kapalı olup diğer günlerde saat 9.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

    Tarabya Koyu

    İstanbul Boğazının en güzel manzarasına sahip olan koy mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Tarabya Koyu özelikle coğrafi güzellikleriyle dikkatleri üzerine çeken ve konularını büyülemeyi başaran bir atmosfere sahiptir.

    Sakıp Sabancı Müzesi

    Hat ve resimleri ile sanatseverlerin hizmetindedir. Müze hemen her dönem yoğun bir şekilde ziyaretçi çekmektedir. Çünkü müzede sanatseverlerin ilgi duyduğu pek çok farklı eser yer almaktadır.

    Aynı zamanda en uygun Maslak otel ücretleri ile konaklarken bu anlatılanlar dışında, Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı, Bomonti Tarihi Bira Fabrikası, Atatürk Müzesi, Telli Baba Türbesi de Maslak İstanbul’da gezeceğiniz yerler arasındadır.