İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Canlı Destek

Teşvikiye Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Otel Tipi
Genel Özellikler
Çocuklara Özel
Teşvikiye Otelleri için toplam 1 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    9.2
    Modus Hotel İstanbul

    Modus Hotel İstanbul; Latincede ''Tarz'' anlamına gelen ismi ile İstanbul şehir merkezinde 49 adet odasıyla hizmet vermektedir. Toplu ...

    • 7/24 Oda Servisi
    • Yabancı Dil Bilen Çalışan
    • Misafir Ateş Ölçümü
    • Tek Bay Kabul Ediyor
    9.4
    KÜRŞAT Z.

    Erkek arkadaşımla konaklama yaptık. Odalar tertemiz ve şık dizayn edilmiş. Mobilyalar oldukça yeni neredeyse sıfır kokusu geliyor. Fiyatını karşılayan bir otel. Restoran bölümünün yemekleri çok hoşumuza gitti. Çeşit bol ve lezzetli.

    Banyo buklet malzemeleri eksikti.

    Teşvikiye Otelleri

    İstanbul Teşvikiye otelleri gündeme geldiği zaman birden fazla seçeneğin karşımıza çıktığı bir bölge olarak adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır. Teşvikiye, İstanbul'un adından sıkça söz ettiren bir mahallesidir. Bu mahalle 1954 yılına kadar Beşiktaş'a bağlıydı. Bu tarihten itibaren Şişli'ye bağlanmasına karar verildi. Mesafesi ve geçmişi göz önünde bulundurularak Nişantaşı'yla iç içe geçen bir yerdir.  Burası yıllardır Teşvikiye Camii sebebiyle anılmaktadır. Yalnızca bugün bilinme nedeni değil geçmişte de bu camii sayesinde büyümüştür.

    Teşvikiye OtelleriTeşvikiye Camii ilk kez mescit olarak inşa edildikten sonra Abdülmecit döneminde camiye çevrilmiştir. Camiinin yapımı ses getirmiş ve pek çok kişi buraya akın etmiştir. Daha sonra buraya bir yerleşke kurulması kararı alınmıştır. Büyümesi ve gelişmesi uzun yıllardır devam eden bir mahalledir. Sokaklarında geçmiş ve gelecek iç içe yaşar. Çevre semtlerin farklılıklarını yaşadı ve kendisi de çağa ayak uydurmaya çalıştı.

    Teşvikiye Şişli'nin önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. İstanbul için özel ve tarihi bir yeridir. Sokaklarında gezdiğiniz zaman geçmişten kalan izleri görebilirsiniz. Bazılarına Teşvikiye otelleri yapılarak gelen ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşatmak planlanmıştır. Burası aynı zamanda lüks yaşam tarzıyla da bilinmektedir. Evler, mağazalar ve restoranlar zenginliği seven kişiler için uygundur. Buraya geldiğinizde alışveriş yapmadan duramayacaksınız. Ayrıca Şişli Otelleri için de rezervasyon oluşturabilirsiniz.

    Teşvikiye Otel Fiyatları

    Teşvikiye Osmanlı'nın gözde yerlerinden birisi olmuştur. Bulunduğu konum itibariyle padişahların inzivaya çekildiği ve kafasını dinlediği bir yerdir. Açık ve yeşillik alanları sayesinde doğayla iç içe olmuşlar ve okçuluk gibi çeşitli hobilerini burada sergilemişlerdir. Nişantaşı'na yakın olduğu için buradan pek çok konuda etkilenmiştir. Caddelerinin ve evlerinin stilleri birbirine benzerdir. En kaliteli mağazalar ve dükkanlar burada bulunmaktadır. Teşvikiye en iyi otel konseptiyle de bilinmektedir. Otellerin mimari yapısı çevresindeki yapılarla uyum içindedir.

    Teşvikiye lüks yaşam tarzı sayesinde şehrin ticari akışını da sağlamaktadır. Diğer semtlerden insanlar alışveriş yapmak için burayı tercih etmektedir. Sokaklarındaki tarihi dokular insanları kendisine çekmektedir. Yol boyunca karşınıza çıkan her binanın resmini çekmek isteyeceksiniz. Eğer Şişli'de tatil planınız varsa Teşvikiye otel fiyatları listesine bakabilirsiniz. Otelleri lüks olması nedeniyle özellikle yüksek gelirli insanlara hitap etmektedir.

    Teşvikiye kentsel dönüşüme giderek kendini geliştirmeye çalışan bir semttir. Bu dönüşüm semti, yapı çeşitliliğine ayırmıştır.

    Bir tarafta modern ve yüksek binalar, bir tarafta geleneksel evler diğer tarafta eski mimariye ait yapılar. Modern ve lüks bir yaşam tarzını benimseyen kişiler için Teşvikiye en iyi otel firmaları bulunmaktadır. Buradaki elit yaşam tarzı pek çok kişiyi kendine bağlamış ve tatil için gelen insanlar burada yaşamaya karar vermiştir. Teşvikiye gezilecek yerler konusunda da her zaman çok sayıda farklı alternatif seçeneği sunabilen bir bölge olarak zihinlerde yer edinmeyi başarmaktadır.

    Teşvikiye Gezilecek Yerler

    Burası Şişli'nin pek çok semtine de merkezidir. Bu nedenle çevre semtlerden aldığı kültürü de kendi içinde harmanlamış ve kendine has bir üslup tarz oluşturmuştur. Kurtuluş Savaşı döneminde tarihin seyrini değiştiren yerlerden birisi olduğunu yapılarından anlayabilirsiniz. Burada bulunan konaklar turistlerin de ilgisini çekmektedir. Her yıl yurt dışı ve yurt içinden yüzlerce kişi buraya gelerek bu atmosferi hissetmektedir. 

    Şişli farklılıklarla doludur. Her dinden ve dilden insanları bir araya toplayarak yıllarca barış içinde yaşamalarını sağlamıştır. Bu durum turizmi de olumlu yönde etkilemiştir. Avrupa, Amerika ve Asya'dan gelen pek çok kişi burada gönül rahatlığıyla tatilini yapmaktadır. Eğer Şişli'nin tüm yerlerini gezmek ve tatilinize büyük hatıralar eklemek istiyorsanız Teşvikiye'den gezmeye başlayabilirsiniz. Burası sokakları ve evleriyle İstanbul'un zaman tüneli gibidir. Burada hem tarih hakkında bilgi sahibi olacak hem de şık cafelerinde kendinizi ödüllendireceksiniz.

    Teşvikiye’de keyifli zamanlar geçirebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Bunların arasında en çok sanat galerileriyle karşılaşırsınız. Teşvikiye halkı sanatı ve edebiyatı her anında yaşamaya çalışmakta. Bu nedenle kahve içmek için gireceğiniz herhangi bir cafede bile resim galerisine rastlayabilirsiniz. Birbirinden ilginç resimler ve müzikler eşliğinde burayı dolaşmak farklı bir his. Gezebileceğiniz yerlerin arasında;

    • Teşvikiye Camii
    • Teşvikiye Sanat Galerisi
    • Ihlamur Kasrı

    Gibi gezilecek yerler bulunmaktadır. Bu yapılar turistlerin en çok ilgi duyduğu alanlardır. Bu nedenle Teşvikiye otel ücretleri ne olursa olsun burada konaklamayı tercih etmektedir.

    Teşvikiye Camii

    Teşvikiye Camii, gezilecek tarihi mekanların başında yer almaktadır. Nişantaşı sınırları içerisinde yer aldığı için burayı yürüyerek gezerken camiye de uğrayabilirsiniz. Cami Abdülmecit döneminde inşa edilmiştir. Alan padişahların spor aktivitelerinin yapıldığı Haseki Meydanı'dır.  Burası padişahların sıklıkla uğradığı bir bölge haline gelince önce mescit yapılmış daha sonra mescit camiye çevrilmiştir.

    Burasının ilginç detaylarından birisi de caminin taşlarıdır. III. Selim bu caminini bulunduğu yere bir tane nişan taşı diktiriyor. Diğer nişan taşını ise II. Mahmud diktiriyor. Bu taşlar daha sonra bölgenin Nişantaşı olarak anılmasına neden oluyor. Taşlar şu anda caminin avlusunda bulunmaktadır. Ziyaretçiler hikayesinden ve geçmişinden etkilendiği için bu taşlara büyük ilgi göstermektedir.

    Teşvikiye Sanat Galerisi

    Teşvikiye’nin sanata ne kadar meraklı olduğu bilinmektedir. Bu durumun asıl nedeni yaşam standartlarının yüksek olmasıdır. Teşvikiye otel fiyatları listesine bakıldığında da yüksek kalite kendini gösterir. Sanat galerilerini her sokakta en az birkaç tane bulabilirsiniz. Bunlardan en köklü ve adını duyuran ise Teşvikiye Sanat Galerisidir.

    Ihlamur Kasrı

    Nişantaşı içerisinde gösterilse de Teşvikiye'den araçla 2 dakikada ulaşabileceğiniz bir yerdir. Burası bir vadinin üzerinde bulunmaktadır. Söz konusu Teşvikiye'de gezilecek yerler olduğunda listede muhakkak olması gereken Ihlamur Kasrı, Sultan Abdülmecit tarafından inşa edilmiştir.  Görünümü ziyaretçileri kendine hayran bıraktığı için hemen hemen her gün ziyaretçi akınına uğrar. Burada bulunan Merasim Köşkü ve Maiyet Köşkü hem mimarisi hem de eşyaları ile sizi geçmişe götürecek.