İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu

Ürkmez Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Ürkmez Otelleri için toplam 0 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı

    Ürkmez Otelleri

    İzmir ürkmez otelleri kendine özgü özelliklere sahip, konuklarına güler yüzlü bir şekilde hizmet sunma kabiliyetine sahip otellerdir. İzmir, yeşil doğası ve birbirinden güzel kumsallarının yanında tarihi ve doğal güzellikleri ile de oldukça ilgi çekici bir ildir. Bu şehirde gezilmesi gereken birçok lokasyon olduğundan geldiğinizde ilçeleri ayrı ayrı gezmek çok daha zevkli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

    Ürkmez Otelleri Seferihisar’a 25 kilometre uzakta bulunan Ürkmez beldesi bu değerli lokasyonlardan bir tanesidir. Yüzyıllar önce kurulmuş olan bu beldeyi uygun fiyatlı gezebilirsiniz. Ürkmez otelleri kalitesi ve hizmetiyle güzel bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.  Lebedos Antik Kenti, Ürkmez Barajı, İpekkum Plajı görülmesi gereken yerler arasındadır. Ürkmez gezilecek yerler söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır.

    Lebedos Antik Kenti

    Bir tepe üzerinde yer alan bu kent İon birliği tarafından kurulmuş 12 kent arasında yer almaktadır. Hakkında çok fazla bilgi bulunmadığından kentle ilgili detaylar tam olarak bilinmemektedir. Etrafında bulunan Kolophon, Ephesos gibi varlıklı kentlerden dolayı bu kentin popüler olamadığı düşünülmektedir. Kentten çıkan objeler incelenmiş ve bazılarının obsidyenden yapıldığı tespit edilmiştir. Bu nedenle arkeologlar kentin geçmişinin prehistorik dönemlere varacak kadar eski olduğu düşülmektedir.

    Kentin konumuna baktığımızda yaklaşık 280 kilometrelik bir alana yayıldığı görülmektedir. Oldukça verimli topraklara sahip bir kenttir. Fakat bu toprakları değerlendirmek yerine deniz ticareti yapmayı tercih etmişlerdir. Üstten bakıldığında adeta bir kulak gibi görünmektedir. Kentin dolgu sur şeklinde yapılmış, kalınlığı 2 metre civarında olan surlarla çevrilmiş ve hâkim tepe üzerinde kalan kısmı yarımada üzerinde bulunmaktadır. En ilgi çekici kısımda burasıdır. Bu ada kısmına günümüzde kısık adı verilmiştir. Tepenin yüksekliği yaklaşık 60 metre civarındadır. Oldukça nizami şekilde kesilmiş olan bu surların üzerinde 4 adet kule bulunmaktadır.

    Eğer şehrin içinde gezinmeye başlarsanız adanın doğu kısmında Roma bazilikalarını görmek mümkündür. Ayrıca eski kiliselerden kaldığı düşünülen bazı yapı kalıntılarını da görebilirsiniz. Anakara üzerinde Kuzeybatı kısmında ise bu şehirde sanatçıların yoğun bir varlık gösterdiğini düşündüren, gösteri sahnelemek için oluşturulmuş tiyatro diyebileceğimiz geniş bir alan bulunmaktadır. Eğer tarihi mekanları gezip görmeyi seviyorsanız bu antik kentte göreceklerinizin oldukça hoşunuza gideceğinden eminiz.

    Ürkmez Barajı

    Hem gezilip görülecek birçok lokasyona sahip olan hem de denizin güneşin keyfini çıkarabileceğiniz bir belde olan Ürkmez otel fiyatları olarak da oldukça uygun olduğundan insanların kalmayı tercih ettiği lokasyonlardan bir tanesidir. Ayrıca doğa hayranı olan insanları büyüleyecek olan mekanlardan bir tanesi bu belde de yer almaktadır. 85 ile 89 yılları arasında bölgede bulunan Ürkmez Çayı üzerine inşa edilmiş olan bu baraj doğa tutkunlarının oldukça hoşuna gitmektedir.

    Ürkmez barajının dere kısmında geniş bir çam ağacı ormanı yer almaktadır. Genelde insanlar bu bölgeyi yürüyüş yapmak ve güzel fotoğraflar çekmek için kullanmaktadır. Ayrıca barajı ve çevresinde ki eşsiz manzarayı fotoğraflamak isterseniz baraja giderken yol üzerinde bulunan Kalabak Kayası isimli lokasyona uğramanızı öneririz.

    İpekkum Plajı

    Beldede bulunan en popüler plajlardan biri olan İpekkum Plajı denizinin güzelliği ve kumsalının temizliği ile insanların oldukça hoşuna gitmektedir. İnsanlar denizin tabanının tamamen kum olmasından dolayı zarar görme endişesi olmadan denizde yüzebilmektedir. Çok derin olmadığından dolayı yüzme bilmeseniz de denizde güvenle hareket edebilirsiniz. Denizin suyu genelde ılımandır. Bu nedenle yaz ve bahar aylarında bu beldeye gelip yüzme imkânı bulabilirsiniz.

    Ama tavsiyemiz plajı hafta sonu değil hafta içi değerlendirmeniz yönünde olacaktır. İnsanlar plajı oldukça sevdiklerinden dolayı özellikle hafta sonları kalabalık olmaktadır. Ayrıca plajda uzun süreler kalmayı düşünüyorsanız yeme içme ihtiyaçlarınızı gidermek için yanında birşeyler getirmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü plajda ve etrafında yeterli tesis olduğunu söylemek zordur. Sadece tuvalet ve duş hizmeti gibi basit ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Plaja giriş ücreti bulunmaması da en büyük artısıdır. Ürkmez otelleri aracılığıyla burada harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

    Akvaryum Plajı

    Belde de bulunan plajlar içinde ön plana çıkan, özellikle yaz döneminde insanların doldurup taşırdığı bu plaj mutlu anılar oluşturabileceğiniz ve bunları fotoğraflayabileceğiniz mekanlardan biridir. Mavi bayrağa sahip olan bu plajın kumları ince ve sarı renklidir. Denizinde farklı türlerde birçok balık yer almaktadır. Onların sizinle beraber yüzmesinin hoşuna gideceğine eminiz. Ayrıca isterseniz sahilde yürüyüşte yapmanız mümkündür.

    Bu plajın İpekkum plajından daha gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Etrafında birçok büfe ve işletme vardır. Böylece enerjinizi tazeleme ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Ayrıca plaj çevresinde kalabileceğiniz oteller ve moteller de bulunmaktadır. Daha sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız bu otelleri oldukça sevebilirsiniz. Ürkemez otelleri konusunda isabetli bir şekilde tercihte bulunursanız, bu plajın da keyfini çıkarabilirsiniz.

    Ürkmez Sahili

    Fazla kalabalık olmayan huzurlu zaman geçirebileceğiniz bir sahil arıyorsanız Ürkmez Sahili tam size hitap edecek bir mekandır. Fakat denizi oldukça derindir. Bu nedenle çocuklu aileler için uygun olmadığını söylememiz gerekir. Sahilde isterseniz şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz. Ayrıca restoran ve kafelerde mola vermek için oldukça uygundur. Geceleri sahil oldukça hareketlidir. Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da oldukça hareketli olduğunu söyleyebiliriz. Bu sahilden uzaklaşmak istemezseniz kalmak için çevresinde temiz ve kaliteli otellerde bulabilirsiniz.

    Gece Pazarı

    Oldukça ilginç bir konsept diyebileceğimiz gece pazarını farklı bir deneyim olarak nitelendirebiliriz. Gece serin ve daha rahat bir havada alışveriş yapabilir ve sevdiklerinize farklı hediyelik ürünler alabilirsiniz. Birçok yerli ve yabancı turist alışveriş yapmak için bu pazarı mutlaka ziyaret ettiğinden satıcılar değişik tasarımlara sahip ürünleri müşterilere sunmaktadır.

    Rengarenk ürünlerden anı olarak saklayabileceğiniz parçalara kadar pek çok şeyi pazarda bulmanız mümkündür.  Bu özelliği ile Pazar oldukça ilgi çekicidir. Ürkmez gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Yaz döneminde hafta içi her gün kurulan bu pazar akşamüstü açılmakta ve 12 civarı kapanmaktadır.

    Son Rezervasyonlar