İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Canlı Destek

Karaman Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Karaman Otelleri için toplam 0 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    Karaman'de nereye gidilir ?

    Doğal güzelliklerile ön plana çıkan Karama'da aynı zamanda tarihi güzelliklere de rastlamak mümkün. Karaman'a olan seyahatinizde mutlaka uğramanız gereken yerleri ise şöyle sıraladık, Manazan Caves, Ermenek Barajı, İncesu mağarası, Binbir kilise, Aktekke camii, Karaman müzesi, Tartan evi, Taşkale tahıl ambarları, Tol medrese ve Hatuniye medresesidir.

    Karaman'a ne zaman gidilir ?

    Bulunduğu konum sebebiyle karasal iklimin etkisnde bulunan Karaman yazları çok sıcak ve kurak, kışları ise çok soğuk ve yağışlı olarak geçirir. Tatil için Karaman'a seyahat programı hazırlarsanız,sizlere bahar aylarında gitmenizi tavsiye ederiz. Siz yine de yola cıkmadan önce hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın.

    Karaman'dan hediyelik olarak ne alınır ?

    Binlerce yıllık Anadolu kültürünün mirasını en iyi şekilde koruyan Karaman'da seyahatiniz sonunda sevdiklerinize götürebileceğiniz pek çok hediyelik eşya bulunmakta. Kent merkezindeki çarşılarda rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu ürünler ise şöyle sıralanabilir, Karaman divle peyniri, karaman elması, karaman ermenek helvası, lokur ve Taşkale halısıdır.

    Karaman'da ne yenir ?

    Bir çok lezzetli yemeğe sahip olan Karaman, Anadolu yemek kültüründe çok önemli bir yeri vardır. Bu lezzetli yemeklerden bazıları ise şöyledir,fırın kebap, bıldırcın dolması, calla, çoban kavurma, tüğmeken, piliç dolması, domates dolamsı, kabak çiçeği dolması, zeyve kebabı, eğey dolması, batırık, papara, etli kurufasülye, sulu pilav, arapaşı çorbası, ilisıra dolması, bulamaç, toyga çorbası, keşkek, kuymak, lokur ve zerde tatlısıdır.