İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Destek Hattı
Fırsatlar ve İndirimler
 • Online rezervasyona özel ekstra indirim.
Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Bileti

Ottoman Elegance Hotel

Şehsuvar Bey, Dönüş Sk. No:26, 34122 Fatih/İstanbul
Rezervasyon : 0 (216) 253-0372
2 Yetişkin
0 Çocuk

Ottoman Elegance Hotel Hakkında Genel Bilgiler

Ottoman Elegance Hotel, 2011 yılında, rahat ve konforlu 8 odayla hizmet vermeye başlamıştır. Otel sadece oda konseptiyle hizmet vermektedir. Otelde ücretli olarak kahvaltı servisi alabilirsiniz.Otelde alkol satışı bulunmamaktadır. İstanbul Fatih bölgesinde konumlanan otel konumu açısından Sultanahmet Cami'ye 750 m, Kapalıçarşı'ya 850 m, Aya Sofya Cami'ye 1,3 km,Taksim'e 4 km, İstanbul Havalimanına 43 km, Sabiha Gökçen Havalimanına 46 km  mesafededir. Odalarda sigara içilmemektedir. Evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Ottoman Elegance Hotel Konaklama Bilgileri

Ottoman Elegance Hotel, rahat ve konforlu 8 odayla hizmet vermektedir. Tüm kişisel ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlanmış odalarda: Klima, Isıtma, Vantilatör, Şömine, Çalışma masası, Gardırop/Dolap, Ütü, Ütü olanakları, Halı zemin, Temizlik ürünleri, Kıble pusulası, Küvet, Duş, Saç kurutma makinesi, Tuvalet kağıdı, Tuvalet, Wi-Fi, TV, Kablolu yayın kanalları, Uydu kanalları, Minibar, Çay/Kahve seti, Elektrikli su ısıtıcı gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Ottoman Elegance Hotel Yeme İçme Konsepti

Ottoman Elegance Hotel sadece oda konseptiyle hizmet vermektedir. Dileyen misafirlerimiz ücretli olarak kahvaltı hizmetinden yararlanabilir.

Ottoman Elegance Hotel Yapılacak Aktiviteler

Ottoman Elegance Hotel ikonaklamanız boyunca kendinizi pek çok tarihi ve turistik mekanın ortasında bulacaksınız. 

Ottoman Elegance Hotel Ulaşım ve Konumu

Ottoman Elegance Hotel konumu açısından Sultanahmet Cami'ye 750 m, Kapalıçarşı'ya 850 m, Aya Sofya Cami'ye 1,3 km,Taksim'e 4 km, İstanbul Havalimanına 43 km, Sabiha Gökçen Havalimanına 46 km mesafededir.

Ottoman Elegance Hotel Spa ve Wellness İmkanı

Ottoman Elegance Hotel içerisinde Spa/Wellness hizmeti bulunmamaktadır.

Ottoman Elegance Hotel Plaj ve Havuz Bilgisi

Ottoman Elegance Hotel içerisinde Plaj/Havuz hizmeti bulunmamaktadır.

Ottoman Elegance Hotel Balayı Çiftlerine Özel

Ottoman Elegance Hotel balayı çiftlerini ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Ottoman Elegance Hotel Çocuklara Özel

Ottoman Elegance Hotel çocuk misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.

Otel Koşulları
Lütfen Dikkat
- Tesisde Alkol Servisi Yoktur
İnternet
- Ücretsiz Kablosuz İnternet
Evcil Hayvan
- Evcil hayvan kabul edilmiyor.
Standart Çift Kişilik Oda
Oda yaklaşık 35 m² büyüklüğündedir. Oda içerisinde maksimum 2 yetişkin konaklama yapabilir. Ayrıca oda içerisinde Klima, Isıtma, Vantilatör, Şömine, Çalışma masası, Gardırop/Dolap, Ütü, Ütü olanakları, Halı zemin, Temizlik ürünleri, Kıble pusulası, Küvet, Duş, Saç kurutma makinesi, Tuvalet kağıdı, Tuvalet, Wi-Fi, TV, Kablolu yayın kanalları, Uydu kanalları, Minibar, Çay/Kahve seti, Elektrikli su ısıtıcı imkanları sunulmaktadır.
Standart Üç Kişilik Oda
Oda yaklaşık 25 m² büyüklüğündedir. Oda içerisinde maksimum 3 yetişkin, 1 bebek (<3y) konaklama yapabilir. Ayrıca oda içerisinde Klima, Isıtma, Vantilatör, Şömine, Çalışma masası, Gardırop/Dolap, Ütü, Ütü olanakları, Halı zemin, Temizlik ürünleri, Kıble pusulası, Küvet, Duş, Saç kurutma makinesi, Tuvalet kağıdı, Tuvalet, Wi-Fi, TV, Kablolu yayın kanalları, Uydu kanalları, Minibar, Çay/Kahve seti, Elektrikli su ısıtıcı imkanları sunulmaktadır.
Delüks Çift Kişilik Oda
Oda yaklaşık 28 m² büyüklüğündedir. Oda içerisinde maksimum 2 yetişkin konaklama yapabilir. Ayrıca oda içerisinde Klima, Isıtma, Vantilatör, Şömine, Çalışma masası, Gardırop/Dolap, Ütü, Ütü olanakları, Halı zemin, Temizlik ürünleri, Kıble pusulası, Küvet, Duş, Saç kurutma makinesi, Tuvalet kağıdı, Tuvalet, Wi-Fi, TV, Kablolu yayın kanalları, Uydu kanalları, Minibar, Çay/Kahve seti, Elektrikli su ısıtıcı imkanları sunulmaktadır.
Delüks Üç Kişilik Oda
Oda yaklaşık 30 m² büyüklüğündedir. Oda içerisinde maksimum 3 yetişkin konaklama yapabilir. Ayrıca oda içerisinde Klima, Isıtma, Vantilatör, Şömine, Çalışma masası, Gardırop/Dolap, Ütü, Ütü olanakları, Halı zemin, Temizlik ürünleri, Kıble pusulası, Küvet, Duş, Saç kurutma makinesi, Tuvalet kağıdı, Tuvalet, Wi-Fi, TV, Kablolu yayın kanalları, Uydu kanalları, Minibar, Çay/Kahve seti, Elektrikli su ısıtıcı imkanları sunulmaktadır.
Ottoman Elegance Hotel Özellikleri
Genel Özelikler
 • Bahçe
 • Teras
 • Ütü Hizmeti
 • Resepsiyon
 • Ücretsiz Kablosuz İnternet
 • Evcil Hayvan Kabul Edilmiyor
 • Mini Mutfak
Oda Özellikleri
 • Banyo
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Banyo Malzemeleri
 • Klima
 • Çay / Kahve
 • Su Isıtıcı
 • TV
 • Nevresim
 • Terlik
 • Tuvalet Malzemeleri
 • Ütü
Bölgedeki Alternatif Oteller
Genel Bilgilendirme

Tatildenince sunmuş olduğu konum, harita ve genel özellik bilgilerini, misafirleri mümkün olduğunca çok aydınlatmak için sunmaktadır. Sunmuş olduğu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluk kabul etmemektedir. Tesis ile ilgili tam, eksiksiz ve güncel bilgileri elde etmek için tesis ile iletişime geçmek tamamen konaklayacak olan kişinin sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi konaklamayı yapacak olan kişilerin tüm bilgilerini eksiksiz olarak girmek zorundadır. Girilen kişi ve iletişim bilgilerinin doğruluğu tamamen rezervasyonu yaptıran kişinin sorumluluğundadır.

Covid-19 salgını kapsamında çıkartımış olan genelgeler ile tesisin genel bilgiler içerisinde sunmuş olduğu hizmetler ya da kullanım alanları belirli kısıtlamalara maruz kalmış olabilir. Bazı hizmetler ise tamamen ya da kısmen kaldırılmış olabilir.

Tesise rezervasyon yaptıran tüm misafirler, Sağlık Bakanlığını, tesisin bağlı bulunduğu bölgeye ait il hıfsısaha müdürlüklerinin ve diğer ilgili kurumların koymuş oldukları ve tesis özelinde farklılık gösterebilen tüm sağlık kurallarına uymak zorundadırlar. Tesis girişlerinde kendilerinden talep edilen HES kodlarını vermek zorundadırlar. Bu kapsamda belirtilen önlemlere uymayan misafirlerin rezervasyonları tek tarafılı olarak iptal edilebileceği gibi ayrıca kendilerine sunulacak bazı hizmetleri de alamayabilirler. Misafirlerin belirtilen bu kurallara uymamaları durumunda karşılaşabilecekleri olumsuz durum ya da cezai yaptırımlardan tesis ya da tatildenince sorumlu değildir.
Konaklama yapmak için tesise gelen misafirler resepsiyonda doldurdukları check-in belgelerinde kendilerinen istenilen;

 • Ad Soyad
 • Tc Kimlik Numarası
 • Telefon Numarası
 • İletişim Adresi
 • Hes Kodu

ve buna benzer diğer bilgileri eksiksiz olarak vermek ile sorumludur. Bu bilgilerden bir veya birkaçının eksik olması durumunda tesis misafirin rezervasyonu olsa dahi var olan rezervasyonu iptal edebilir ya da izolasyon odası vb farklı bir çözüm üreterek rezervasyon değişikliği yapabilir.

Rezervasyon giriş tarihinde sağlık problemi olan ya da Covid-19 belirtileri olduğuna dair şüphesi bulunan misafirler, tesis girişi yapmadan önce sağlık kuruluşlarına başvuru yapmak zorundadır. Covid-19 nedeniyle konaklayan misafirlerin uğrayabilecekleri ya da sebep olacakları zararlardan tamamen konaklayan misafirler sorumludur. Bu durumdan dolayı Tatildenince hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.