İletişim : 0232 450 02 20
Mobil Menu
Whatsapp Canlı Destek

Sultanahmet Otelleri

2 Yetişkin
0 Çocuk
Otel Tipi
Genel Özellikler
Spor Eğlence
Çocuklara Özel
Sultanahmet Otelleri için toplam 1 tesis bulundu.
Filtrele
Popüler
 • Popüler
 • Fiyata göre (Önce en yüksek)
 • Fiyata göre (Önce en düşük)
 • İndirim Oranı
 • Otel Puanı
    7.2
    DeLuxe Golden Horn Sultanahmet Hotel

    Deluxe Golden Horn Hotel; İstanbul - Sultanahmette 2006 senesinden beri hizmet veren otelimiz 2010 senesinde yenilenerek modern ve ...

    • Toplantı Salonu
    • Personel Ateş Ölçümü
    • Transfer Hizmeti
    • Misafir İçin Kişisel Koruyucu Ekipman

    Sultanahmet Otelleri

    Sultanahmet otelleri her zaman iddialı bir konumda yer almaktadır. İstanbul tarih turizmi açısından önemli durak noktalarından bir tanesidir. İstanbul Sultanahmet ise adını içimdeki meydandan alıyor. Meydan içerisinde Sultanahmet Cami bulunuyor. Tarih turizmi yapmayı seven yerli ve yabancı çok sayıda turist konaklama yapmak için bu bölgeyi tercih ediyor. Konaklama imkânlarının oldukça geniş yelpazede olması sebebiyle her aile ve bütçeye uygun hizmet veren İstanbul Sultanahmet otelleri mevcuttur.

    Sultanahmet OtelleriKonaklama yapmak için İstanbul Sultanahmet otelleri tercihinde bulunan kişiler yılın her döneminde yüksek doluluk oranı ile çalışan ve kalabalık turist gruplarının tercih etmiş olduğu Sultanahmet apart otelleri de tercih ederek konaklama seçeneklerinden kendisine en uygun olanı bularak tatil planlamasını yapabilirler. Sultanahmet ve çevresinde konaklama yaparak çevremizde turistler için dizayn edilmiş olan ihtiyacınıza yönelik rehberlik hizmetleri alabilmeniz alışveriş ve seçeneklerinden faydalanabilmeniz bir adım uzağınızda olacaktır.

    İstanbul Sultanahmet Otel Fiyatları

    İstanbul Sultanahmet otel ücretleri için detaylı bir araştırma içerisindeyseniz tercih edeceğiniz otelin turları ve rehberlik hizmetleri olduğuna dikkat ederek İstanbul'un tarihi dokusunun keyfini yaşayabilirsiniz. Yarımadalara tur eşliğinde ziyarette bulunarak tanıma fırsatı yaşayabilirsiniz. Genellikle Sultanahmet çevresinde 5 yıldızlı oteller mevcut. Özellikle yurt dışından özel turlar vasıtası ile gelmiş olan yabancı turistleri ağırlama yapan otellerde rahatlıktan ve kaliteden ödün verilmez.

    Ayırmış olduğunuz bütçeye göre ve başka nedenlerden dolayı uygun bir tarih ile otelinizi bulamadıysanız bilmelisiniz ki 4 yıldızlı otel seçenekleri bütçe dostudur. Rahat ve şık odalar sizi herhangi bir hayal kırıklığına uğratmayacak nitelikte. Bölgede bulunan lüks Sultanahmet konaklama merkezlerinin yanı sıra apart otellerde oldukça fazla sayıda. Apart oteller yerli ve yabancı birçok kişi tarafından tercih apart oteller sayesinde ilgili hizmet alabilmeniz bütün ihtiyaçların karşılanabilmesi ve kendinizi evinizde gibi hissetmeniz mümkün.

    İstanbul Sultanahmet otel fiyatları içinde 3 yıldızlı otel bulmak da uygun maliyetli ve kolaydır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan 3 yıldızlı otellerde konaklayarak tarihi arka odasına Işık tutabilirsiniz. Bu tür otellerde de fiyatların gayet uygun olması bakımından memnuniyet üst seviyededir. Sultanahmet'in her yere kolay ulaşım avantajı sunması sebebiyle de otellere çok sık tercih ediliyor. Metro otobüs dolmuş gibi birçok seçenek ulaşım yapabilmek için ideal. Meydandan aşağıya doğru indiğinizde Eminönü’nde balık keyfini yaşayabilirsiniz. Oradan vapura binerek karşıya geçip denizi koklayabilirsiniz.

    İstanbul Sultanahmet En İyi Otel

    Padişahların mekânında padişahlar gibi hizmet görmek tatil yapmak istiyorsanız İstanbul Sultanahmet en iyi otel tercihinizi tarihi mekânlara yakıp otellerden yana yaparak yapabilirsiniz. Yönünü denize ve Sultanahmet'e çevirmiş olan otellerde uygun ve kapsamlı birçok fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle suit otel kapsamında olan konaklama adresleri muhteşem manzara sunuyor. Bu konaklama adresleri sayesinde Osmanlı'nın kültür mirasına daha yakından şahitlik edebiliyorsunuz. Günün sonunda otellerin havuzunda vakit geçirebiliyorsunuz. Sauna masaj ve SPA seçenekleri ile yorgunluğunuzu atma imkânı elde ediyorsunuz.

    İstanbul Sultanahmet Gezilecek Yerler

    Diğer bölgelere oranla Sultanahmet otelleri yoğun olduğu bir bölge. Beynin diğer bölgelere göre ziyaretçi bakımından en yoğun olan bölgelerin başında yer alıyor. Tarih kokan böyle bir bölgede Arnavut kaldırımlarında yürüdükten sonra birçok ünlü padişahın konaklamış olduğu sarayları ziyaret edebilirsiniz. Çarşılarda alışveriş yaptıktan sonra ibadet edilecek camileri görebilirsiniz. Zengin yemek seçenekleri sayesinde enfes yemekleri yiyerek üzerine mis gibi Osmanlı kahvesini içebilirsiniz. Eminönü ziyaret ederek sevdiklerinize lokumlar, şekerler ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

    • Yerebatan Sarnıcı
    • Ayasofya Müzesi
    • Milyon Taşı
    • Topkapı Sarayı
    • Sultanahmet Camii
    • İstanbul Arkeoloji Müzesi
    • Arasta çarşısı

    Tarihi yarımadada bulunan Sultanahmet konaklama seçenekleri diğer pek çok değerli esere ve mekâna oldukça yakın konumda bulunuyor. Konaklama seçeneklerini tercih edip tatil planınızı yaptığımızda keyfini süreceğiniz ve tatil boyunca keşfedeceğiniz çevrede bulunmanın avantajlarını yaşayacaksınız. Birçok medeniyete tanıklık etmiş olan sokakları bizzat görebileceksiniz.

    Yerebatan Sarnıcı

    Ayasofya ve Çağaloğlu arasında bulunuyor. İlk çağ döneminde kentin su ihtiyacını karşılamak amacı ile yapılmıştır. Günümüzde içerisinde su olsa dahi sadece tarihi eser olarak ziyaretçilerin görmesine izin veriliyor. Haftanın her günü ziyaretçilere açıktır. Sabah 09.00 itibarı ile açılıp akşam 18.30 itibariyle kapanıyor. Resmi tatil günleri ve dini bayramların bir günü kapalı. Yerebatan Sarnıcı'nı ziyaret etmek isteyenler müze kartı ile ücretsiz giremeyecekler çünkü müze kartı geçerli değil. Tuğladan örülmüştür. Zemin Horasan harcından tabaka ile sıvanarak su geçirmez hale getirilerek meydana getirilmiştir. Toplam 9800 metrekare alanda bulunuyor. İçerisine 100.000 ton su depolanabiliyor.

    Ayasofya Müzesi

    Eski bazilika müze ve katedraldir. Ülkemizdeki en önemli tarihi yapılar da bir tanesi. İçerisinde pek çok tarihi eser bulunduruyor. Dünya üzerindeki mimarlık tarihinin en başyapıtlarından bir tanesi olarak tanınıyor. İstanbul'un bütün noktalarından kolay şekilde ulaşım yapılabiliyor. Genellikle daha yakından tarihe tanık olmak isteyenler tramvay kullanarak ulaşırlar. Dünyanın 8 harikası olarak biliniyor. İmparator Justinoanos tarafından yapıldı. Yapımı 5 yıl sürmüştür ve 537 yılında açılmıştır.

    Dünyanın her yerinden binlerce mermer taşı ve mozaik taş getirilerek oluşturmuştur. Çeşitliliğin çok olması sebebiyle en iyi eser ortaya çıkma imkânı bulmuştur. İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmesi ne kadar kilise olarak kullanılmıştır. Fetih sonrasında camiye çevrildi. 1935 yılında Atatürk'ün emri ile bakanlar kurulu tarafından müze haline getirildi.

    Topkapı Sarayı

    İstanbul'un siluetini oluşturan en iyi manzaralardan bir tanesinin sahip. Tarihi Yarımada medeniyetlerinin hazinesi. Osmanlı Sarayı. İstanbul'a gelindiğinde gezilecek yerlerin en ön sıralarında yer alıyor. Birçok Osmanlı hükümdarı burada ikamet etti. Devletin yönetim ve eğitim merkezi olarak kullanıldı. Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırıldı ve 19. Yüzyıla kadar pek çok hükümdarın evi olarak tanındı. Topkapı Sarayına yakın otelleri de incelemenizi tavsiye ederiz.